Kampania Lepszy start dla Twojego dziecka

Zgodnie ze stanowiskiem Grupy Ekspertów Ginekologów** zadaniem personelu medycznego jest informowanie przyszłych mam o szkodliwym wpływie etanolu na ciążę i zalecanie całkowitej jego eliminacji z diety. Jednak jak przyznaje 53% kobiet, lekarz nie omawiał z nimi problemu spożywania alkoholu w ciąży, a 1% otrzymało nawet zalecenia picia jego niewielkich ilości w tym okresie*.

Chcemy zmienić te statystyki i wspierać lekarzy w edukacji pacjentek na temat tego, że każda nawet najmniejsza ilość alkoholu wypita w ciąży może mieć szkodliwy wpływ na rozwój dziecka.

Poniżej znajduje się formularz zamówienia ulotek edukacyjnych skierowanych dla kobiet w ciąży, które mogą pomóc w prowadzeniu rozmów z pacjentkami w gabinetach lekarskich.

Zamawiam ulotki kampanii "Lepszy start dla Twojego dziecka"

Zgoda na wysyłkę informacji marketingowej zgodnie z RODO

5 + 8 =

* Zachowania zdrowotne kobiet w ciąży, raport GIS, Warszawa 2017

** Stanowisko Grupy Ekspertów Ginekologów (w składzie: prof. dr hab. Romuald Dębski, prof. dr hab. Tomasz Paszkowski, prof. dr hab. Mirosław Wielgoś, prof. dr hab. Violetta Skrzypulec-Plinta, dr n. med. Jacek Tomaszewski) na temat wpływu alkoholu na ciążę: stan wiedzy na 2014 r