Dla mediów

Informacja o kampanii Lepszy Start dla Twojego dziecka

„Lepszy start dla Twojego dziecka” to ogólnopolska kampania edukacyjna mająca na celu uświadomienie, że każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu wypita przez kobietę w ciąży może mieć bardzo szkodliwy wpływ na rozwój dziecka. Celem kampanii jest edukacja na temat zagrożeń dla rozwoju dziecka wynikających ze spożywania przez kobiety w ciąży nawet niewielkiej ilości napojów zawierających alkohol.
Przeczytaj

 

 

Badania

Każdego roku w ramach kampanii „Lepszy start dla Twojego dziecka” przeprowadzane były ogólnopolskie badania na temat podejścia kobiet do spożywania alkoholu w czasie ciąży. Z badań można się dowiedzieć m.in. jaki odsetek Polek pije alkohol w czasie ciąży oraz co sądzą na temat spożywania alkoholu w tym wyjątkowym czasie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań przeprowadzanymi w poszczególnych latach.
Przeczytaj

 

 

Organizator

Organizatorem kampanii jest Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZP PPS) – organizacja branżowa zrzeszającą 19 producentów napojów spirytusowych. Związek podejmuje działania na rzecz rozwój branży spirytusowej w Polsce i za granicą poprzez współpracę z przedstawicielami władzy publicznej oraz organizacjami społecznymi. ZP PPS zajmuje się analizą i konsultowaniem społecznym projektów aktów prawnych, umacnia wielowiekową tradycję produkcji wyrobów spirytusowych w Polsce.
Przeczytaj

Kontakt dla mediów

 

Związek Pracodawców
Polski Przemysł Spirytusowy
Ryszard Woronowicz – Rzecznik prasowy
tel.: 22 63 09 887, 503 099 063